בית / סקירות / הפעם הראשונה שלי ב-SnapChat

הפעם הראשונה שלי ב-SnapChat

האפליקציה שעליה אני אדבר היום היא ללא ספק אחת מהרשתות החברתיות המדוברות ביותר בעת האחרונה, אפליקציית SnapChat. רשת חברתית חדשה ומגניבה לשיתוף תמונות בין חברים. בעזרת האפליקציה הזו תוכלו לצלם תמונות וסרטונים ולשלוח לחברים. יש כמה דברים ייחודים באפליקציה הזו שעשה אותה כל כך פופולרית בקרב בני הנוער. הרעיון של האפליקציה הוא לתעד רגעי אמת באמצעות Snaps, צילום בזמן אמת ושליחת התמונה לסטורי(כמו הפיד באינסטגרם או טיים ליין בפייסבוק) שלכם או ישירות לכמה חברים. התוכנה לא מאפשרת להעלות תמונות מהגלרייה כך שכל התמונות מצולמות בזמן אמת, מגניב לגמרי!

אולי אני מבוגר מדי?

קהל המשתמשים באפליקציה נע בין הגילאים 10-20 שנים בישראל. אולי בגלל זה לקח לי כמה שעות טובות להבין את הקונספט והרעיון של האפליקציה?
הפעם הראשונה שלי בסנאפצ'ט, נפתחה בקשיים רבים בהבנת האפליקציה. איך שפותחים את האפליקציה נפתחת המצלמה הקדמית, ללא כל הסבר מקדים. האפליקציה אינה כוללת איזה מדריך כלשהו למתחיל, כך שבתור מישהו שמבין קצת בדיגיטל, אני מאמין שרבים כמוני הסתבכו, או שאנחנו מבוגרים מדי כבר.

כשהתחלתי להבין את כל הרעיון והקונספט המרכזי של סנאפצ'ט, התלהבתי מאוד. אני בטוח שכולם חשבו שאחרי פייסבוק ואינסטגרם כבר לא ניתן לחשוב על פיתוח מעניין בתחום הרשתות החברתיות וסנאפצ'ט עשתה את זה בגדול. הרעיון לשיתוף תמונות בזמן אמת ולא תמונות שצולמו בעבר הוא על סף גאונות. כולנו רוצים לתעד את חיינו ולהראות לחברים מה אנחנו עושים עכשיו, מה אנחנו אוכלים ועוד… וכשזה בא בתמונות, זה בא בול.

אפקטים מדליקים

עוד מהלך גאוני מבית סנאפצ'ט הוא רעיון האפקטים בסרטונים. ברגע שאנו במצב צילום עם מצלמה קדמית, נלחץ לחיצה ארוכה על המסך נוכל לקבל שלל אפקטים מדליקים של שינויי פרצופים כגון שוטר, חזיר, קוף ועוד. לא רק שזה משנה את הפרצוף בצורה מצחיקה, זה מתלבש בצורה כל כך מדוייקת שזה מדהים. האפקטים מגיבים גם לתנועות כמו הוצאת לשון, הרמת גבות ועוד. אני אישית אהבתי מאוד את האפקט להחלפת פרצוף של מי שמצטלם איתך, צחקתי המון. חשוב לציין שהאפקטים מתחלפים בכל יום מחדש, כלומר בכל יום תוכלו לצפות באפקטים חדשים ומרעננים.

Snapchat-Update-New-Lenses-Better-Selfies

כמה שווה האפליקציה?

באוקטובר 2012, יוצר התוכנה אוון שפיגל, טען שסנאפצ'ט אינה מהווה מקור הכנסה והוא לא מעוניין למכור את הבייבי שלו. על פי דיווחים בעולם, לאחר שנה באוקטובר 2013, שפיגל קיבל הצעה ממארק צוקרברג(מייסד פייסבוק) לרכוש את האפליקציה תמורת 3 מיליארד דולר במזומן. אך סנאפצ'ט דחתה את ההצעה. גם התור של גוגל להצטרף למירוץ אחר סנאפצ'ט ולאחר חודש גוגל הציעה 4 מיליארד דולר אך נענתה גם כן בשלילה.

לסיכום, סנאפצ'ט היא אפליקציה מעניינת, קצת מסובכת בהתחלה אבל בהחלט פורצת דרך בתחום הרשתות חברתיות. הרשת החברתית הזו מיועדת בעיקר לנוער שמשתפים תמונות ביניהם בזמן אמת. אני מאמין שלרשת החברתית הזו יש דרך ארוכה ומוצלחת לעשות, ולא מן הנמנע שנראה את סנאפצ'ט נמכרת בעתיד ושוברת שיאי מכירה. ימים יגידו.

להורדת סנאפצ'ט כנסו לאתר הרשמי: https://www.snapchat.com/

Check Also

איך להשיג עשרות עוקבים באינסטגרם בכמה דקות

אם נאמר את האמת, אינסטגרם עדיין לא תופסת את המקום של ענקית הרשתות החברתיות – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *