בית / כללי / סיגריה אלקטרונית – סקירה

סיגריה אלקטרונית – סקירה

השימוש בסיגריות החל בסביבות המאה ה9 ע"י שבטים אינדאנים, מאז המאה ה9 ועד שנות ה60 הסיגריות היו לגיטימיות לחלוטין ונראו כתוסף בסיסי בחי היום יום, בשנות ה60 עלתה השאלה – מה הנזק שהסיגריות גורמות אם בכלל ?

העישון נובע מסיבות רבות – יש אנשים שטוענים שהסיגריות מרגיעות אותם(למרות שפעילות הניקוטין הפוכה), אחרים טוענים שסיגריות משמשות בשבילם לשיטת הרזיה וכמובן יש כאלה שטוענים שהסיגריות עוזרות להם לקשירת קשרים חברתיים קיימות עוד המון סיבות, מדוע אנשים מעשנים אבל השאלה הנשאלת היא האם הסיגריות שוות את "תופעות הלוואי" שלהן?

ההסבר המדעי לשאלה – "מדוע אנשים מעשנים" הוא פשוט מאוד – הניקוטין שבסיגריה משחרר כימיקל ששמו דופמין שגורם לשמחה, חוץ מזה הניקוטין הוא סם ממכר.

כיצד זה התחיל?

ב1963 שהתחילו לשים לב לנזקי העישון חשבו על רעיונות – איך נוכל לשמר את התחושה בלי המחלות והפגיעות למיניהם.

ב2003 רוקח סיני שאביו מת מסרטן הריאות יצר פטנט ששמו "סיגריה אלקטרונית" הסיגריה האלקטרונית משאירה את תחושת השמחה אך אינה כוללת תהליך בעירה, קיימות שני סוגים של סיגריות אלקטרוניות – סיגריה אלקטרונית עם ניקוטין ובלי. הסיגריה האלקטרונית עם הניקוטין אינה חוקית בישראל משום שהיא ממכרת וכמות הניקוטין בסיגריה האלקטרונית גדולה בכמה וכמה מאשר בסיגריה הרגילה.

אז במה הסיגריה הזאת תורמת בסופו של דבר אתם בטח שואלים את עצמכם – הסיגריה האלקטרונית דבר ראשון תורמת לאנשים שרוצים להיגמל(הסיגריה האלקטרונית ללא הניקוטין איננה ממכרת ורק נותנת תחושת שמחה כך שניתן להיגמל בקלות). יתרון נוסף הוא חווית נשימת ושאיפת העשן שקיימת גם בסיגריה האלקטרונית רק בלי הרעלים המצויים בסיגריה הרגילה וגם כפי שכתבנו ההרגשה זהה כך שמי שמעשן על מנת לקשור קשרים חברתיים יכול לנהוג באותה צורה גם עם סיגריה רגילה וגם עם אלקטרונית

איפה הקא'ץ אתם כנראה שואלים אז בואו אני אענה לכם – הרעיון של סיגריה אלקטרונית חדש יחסית ועוד בשלבי פיתוח, סיגריה אלקטרונית עם ניקוטין מכילה ככמות כפולה מהכמות בסיגריה רגילה ויכולה לפגוע בריאות וכמובן שאנחנו לא באמת יכולים לדעת מה יש בסיגריה ומה היא עברה – איזה חומרים קיימים בתוך הסיגריה ומה הם יעשו לנו.

לסיכום אם אתם לא מעשנים אל תתחילו בגלל הסיגריה האלקטרונית, ואם אתם כבר מעשנים/רוצים להיגמל אני בכל זאת ממליץ לכם לעבור לסיגריה האלקטרונית.

91

Check Also

סיקור: Sniper Fury מבית Gameloft

מפעם לפעם אני נתקל במשחקים מהסוג הזה. רבים מהם נגמרים במשחק קטן של עשר דק' …

2 תגובות

  1. מאמר יפה. תיקון אחד: הניקוטין, למרות שהוא ממכר, לא מיצר סרטן. ראה https://www.rcplondon.ac.uk/projects/outputs/nicotine-without-smoke-tobacco-harm-reduction-0

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *